HABERLER

PROJE

Premier Kampüs Ofis projesindeki “w” formunun neden olduğunu biliyor musunuz?

Tüm mevsimler dikkate alınarak İstanbul coğrafyasında ofislerin derinliği, ışık kullanım esaslarına göre hesaplandı böylece tüm ofisler ışık alacak şekilde ortaya çıkmıştır. Ayrıca bina derinliği hesaplanıp, derinlik sabit tutularak arazi üzerinde blokların yerleşimi yapıldı. 

İkinci olarak kampüs ofis kompleks bir yapı olduğundan kattaki tüm blokların birbiriyle bağlantılı olması gerekiyordu. Böylece ışık kullanımından maksimum fayda sağlanması amacıyla katlarda blokların bağlantısı “w formuyla” sağlanmış oldu.

“W “formunda blokların birbirine bağladığı noktalarda yine günışığını bina içine alabilmek adına kademelendirme yapılarak teraslama oluşturuldu. Bu kademelendirmeler monoblok etkisini kırıp doğal havalandırma, aydınlatma ve iklimlendirme sağlayan mekanlar ortaya çıkardı.

04/09/2017
444 9 337

Kullanıcı Sözleşmesi

Fer Gayrimenkul ve Geliştirme A.Ş.’nin sağlamış olduğu hizmetler hakkında her türlü bilgilendirme, reklam, kampanya, aktivite, fırsat vesair iletilerin durdurulmasını ücretsiz olarak talep etme hakkımın olduğunu bildiğimi, bu formda verdiğim bilgilerin istatistik ve form çalışmaları için kullanılabileceğini kabul ve beyan ederim.

Gizlilik metni: Bu formdaki tüm bilgiler gönüllü olarak verilmiştir. Anketin tek amacı kişisel bilgilerin Fer Gayrimenkul ve Geliştirme A.Ş. veritabanına kaydedilmesidir. Formu dolduranlar bilgileri onaylama, reddetme ve değiştirme hakkına sahiptir. Fer Gayrimenkul ve Geliştirme A.Ş. veri tabanına kaydedilmiş bilgileri kullanacak olup, bilgilerin gizliliğini sağlamak adına her türlü tedbiri alacaktır. Bütün bunlara rağmen Fer Gayrimenkul ve Geliştirme A.Ş.'nin izni alınmaksızın kişisel bilgilerine herhangi bir yolla ulaşılarak kullanılmasından Fer Gayrimenkul ve Geliştirme A.Ş. sorumlu olmayacaktır.

Pencereyi Kapat